Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. "Dog Bone" - recenzia hry
13.09.2019

"Dog Bone" - recenzia hryVýber prvej hry pre dieťa je často zložitý. Hoci existuje veľa hier, ale často sa ukazuje, že nie sú prispôsobené veku dieťaťa, rýchlo sa nudia alebo ich ľahko ničia. Ilustrácie Andrzeja Mleczka, jedného z najpopulárnejších, najcharakteristickejších a najobľúbenejších karikaturistov, sú nepochybnou výhodou hry "Psie kosti", ktorú predstavila spoločnosť MDR.

Špecifikácia hry:

  • Počet hráčov: 2-8
  • Vek hráčov: 6+
  • Čas prehrávania: 10-15 minút
  • Typ hry: rodinná kartová hra
  • Autor hry: Krzysztof Kasprzak
  • Ilustrácie: Andrzej Mleczko

Obsah škatuleHra "Dog dog" je obsiahnutá v štvorcovej škatuľke vyrobenej z veľmi hrubej lepenky. Jeho veko sa dá len ťažko odstrániť a použiť. Výhodou je profilovaná výplň škatule, vďaka ktorej sú karty naskladané a nerozptýlené. Hra sa skladá z 59 obojstranných kariet a pokynov k brožúre.
200

Herná esenciaUkážte svoju rýchlosť a zaostrite na zrak! Vyriešte bludisko, zakričte "Dog Bone!" A ukážte na psa, ktorý dosiahne predmet v bludisku. Vyhráva hráč s najvyšším počtom bodov.

Príprava hryZamiešame všetky hracie karty a umiestnime ich s ilustráciou s labyrintom hore v strede stola, na ktorom budeme hrať. Z hromady kariet vyberieme ďalšie 4 karty a umiestnime ich s ilustráciou psov na všetky štyri hrany hromady kariet. Všimnite si, že ak je na prvých štyroch kartách psa puding, nahraďte ho iným vreckom. Hotovo!

4

Poradie hierOd distribúcie kariet s ilustráciami psov sa všetci hráči pozorne pozerajú na kartu s bludiskom a riešia tak hádanku. Hráč, ktorý ako prvý určí, ktorý pes môže dosiahnuť predmet skrytý v bludisku, nahlas na karte nahlas vysloví meno psa. Získa teda 1 bod a dostane kartu psa. Namiesto tejto karty sme vložili ďalšiu kartu zo zásobníka a hráči opäť vyriešili bludisko.

Balík kariet obsahuje aj špeciálne karty s obrázkom pudingového psa. Ak je to medzi 4 kartami so psami na stole, hráči sa pokúsia zakričať "Psí kosť!" Čo najskôr. Hráč, ktorý to urobí ako prvý, dostane špeciálnu kartu a získa 2 body.

Hra končí, keď už v balíčku nie sú žiadne karty. Potom hráči počítajú body na základe normálnych a špeciálnych kariet psov, ktoré získali počas hry.

5

DojmyUž ilustrácie karikaturisty Andrzeja Mleczka vás povzbudzujú, aby ste si kúpili a dozvedeli sa viac o tejto hre. Grafický dizajn kartových hier je veľmi dôležitý. Grafický dizajn bude spokojný s mladšími i staršími hráčmi. Krabica je malá, ale mohla by byť ešte menšia, ak vezmeme do úvahy, že jedinými prvkami hry sú karty a pokyny. Nie je to zlé, ale mohlo by to byť lepšie.

Hra "Dog bone" je veľmi jednoduchá. Deti chvíľu prekladajú pravidlá a nemajú problém sa s nimi učiť. Dynamické a krátke hranie môže byť skvelým úvodom k zábave, prestávke v učení alebo príležitosťou na uvoľnenie atmosféry počas spoločenských stretnutí s inými rodinami.
201


Hra je určená pre deti od 6 rokov. Môj 5-ročný syn miluje bludisko, a tak sme sa za ňou natiahli trochu skôr. Otázka, či dieťa rád rieši bludisko, je nepochybne zásadná. Pred zakúpením tejto hry si to vyskúšajte.

logo Táto rodinná kartová hra trénuje reflexy, vnímavosť a zrak a tiež pozitívne ovplyvňuje rozvoj sústredenia. Odporúčam nielen školákom, ale aj tínedžerom a dospelým. Hrám sa táto hra skvele.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi