DIY - maskot pre dieťa v škandinávskom štýle
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. DIY - maskot pre dieťa v škandinávskom štýle
13.09.2019

DIY - maskot pre dieťa v škandinávskom štýle1

Bábiky TILDA sú v súčasnosti najobľúbenejšie. Ako sa ukazuje, nie je ťažké ich vyrobiť, ale sú dosť namáhavé, pretože povrch sa robí manuálne. Môžu to byť anjeli, králiky, bábiky, mačky alebo trpaslíci.

Bez ohľadu na to, či vyrábame alebo kupujeme bábiky, oplatí sa venovať pozornosť materiálu, z ktorého sú vyrobené. Najlepšie je urobiť ho hypoalergénnym a príjemným na dotyk - najmä ak je to darček pre novonarodené dieťa. Obliečky a bavlna sú pre takýchto maskoti skvelé. Ak je to darček pre dieťa - oplatí sa vybrať si správne farby. Na začiatku života vidia deti veľmi nejasne, rozlišujú kontrastné farby - sivú, čiernu, bielu, takže maskot v týchto farbách bude pre nich atraktívnejší ako v jasných farbách.

Nižšie uvádzam krátky návod, ako krok za krokom urobiť takého maskota, a ukážem niektoré pomerne jednoduché vzory pre bábiky, ktoré si môžete úspešne vyrobiť.Bude užitočné:
  • materiály (nezabudnite si vybrať tie kvalitné, ktoré sú bezpečné pre dieťa!) v závislosti od typu bábiky musíte zvoliť správny počet farieb (napr. ak ide o bábiku, mala by mať inú farbu hlavy, rúk, nohy a ďalšie na šaty, klobúky atď.);
  • značka alebo pero (pre viečka a ústa bude najlepšie fungovať pero s plsteným koncom typické pre textílie);
  • výplň hračiek;
  • karty pre tlač šablón;
  • nožnice, ihly, nite, špendlíky.

Výukový program pre jednobarevné maskota 2

Krok 1: vzor. Ak ste skúsený šijací človek, môžete si vytvoriť svoj vlastný. Druhou možnosťou je vyhľadať na internete hotovú šablónu alebo požiadať o pomoc pri vytváraní vzoru známeho švadlena. Keď ho máte, vytlačte ho.

Krok 2: Nakreslite vzor na predtým pripravený materiál. Ak je materiál priehľadný, môžete čerpať priamo z papiera, ak nie - vyrežte časti bábiky z papiera jeden po druhom a natiahnite látku. Potom tkaninu sklopte na polovicu, aby ste mohli nakreslený tvar vyrezať alebo prišiť.

Poznámka! Ak šijete bavlnu tak, aby sa pri prvom praní nezmrštila, mala by sa napariť. To znamená ponorenie materiálu do horúcej vody, jeho vysušenie a žehlenie.

3

Krok 3: Zložte materiály rovnomerne proti sebe tak, aby smerovali nahor. Súčasti zošite k sebe a zanechajte asi 0,5 cm materiálu od okraja. Udržiavanie tohto formulára vám pomôže špendlíky - vďaka tomu sa nič nebude hýbať, kým nezošijete panenku. Môžete to urobiť ručne alebo na stroji. Na stroji si urobíte lepšie!

Krok 4: Otočte formulár doprava.

Krok 5: Vyplňte bábiku hračkou. Miesta, ku ktorým je ťažké získať prístup, pomáhajú vyplniť napr. Špičku ceruzky alebo kefy.

4

Poznámka! Nevyberajte bavlnenú vlnu - po praní sa môže zmeniť na gule a môže byť tvrdá. Pre deti to nebude pekná hračka.

Krok 6: Zošite bábiku až do konca - musíte to urobiť ručne, pretože to už stroj nedokáže urobiť.

Krok 7: Môžete nosom, očami a tvárou nakresliť fixku alebo vyšívanie s krížovým stehom. Obe možnosti vyzerajú skvele!

Voliteľné: Môžete si ušiť maskotné oblečenie, napr. tylu sukňu a baletnú obuv alebo trúbu. Takéto bábiky vyzerajú skvele v jednej farbe aj v niekoľkých farbách.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi