Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Čo sa učia „Faktúry a nástroje“ zo služby Play-Doh?
13.09.2019

Čo sa učia „Faktúry a nástroje“ zo služby Play-Doh?

Tvorivá zábava pre najmenšíchSéria "Model a učenie sa" bola prispôsobená schopnostiam najmladších umelcov - je určená deťom od 2 rokov. Pozostáva zo štyroch súborov: „Čísla a počítanie“ a "Faktúry a nástroje". "Farby a tvary ", „Listy a reč“, Všetky boli navrhnuté tak, aby vyhovovali súčasným vývojovým potrebám detí, ale tiež naučte ich nové veci - úlohy majú rôznu úroveň náročnosti, takže jeden súbor môžu používať dve aj staršie deti. Všetko, čo musíte urobiť, je pravidelne doplňovať zásoby cesta.

Každá sada obsahuje rodičov s krátkym sprievodcom - "Čas strávený spolu". Tam nájdeme rady o tom, ako sa dajú prvky danej súpravy použiť pri spoločnej zábave, aby sa tvorivo trávil čas. Cvičebné návrhy možno prispôsobiť zručnostiam detí v rôznych štádiách vývoja.
200

Čo obsahuje sada?V sade „Faktúry a nástroje“ nájdeme: 3 obojstranné rohože s úlohami, 6 balíkov cesta rôznych farieb a 9 zaujímavých nástroja. Okrem toho bola priložená brožúra. Spoločnosť Play-Doh nás už zvykla, že všetko je farebné a vizuálne príťažlivé, čo podporuje zábavu.
201


Čo zobrazujú rohože? Zahŕňajú jednoduché úlohy, ako sú napríklad zrkadlové vzory alebo mapovacie vzory, menšie obrázky, ktoré treba nalepiť, ako aj zložitejšie nálepky: postava, na ktorú musíte pripraviť oblečenie alebo loď na mori.
202


Nástroje sú:
  • tri valce - hladké, s konvexnými vlnami a bodkami, sa môžu tiež použiť na rezanie kruhov,
  • tri známky - jedna plocha pre štvorce a dve konvexné, s trojuholníkmi a hviezdami; známky sú veľmi užitočné,
  • pero - špička sa používa na kreslenie prievanu na ceste, na druhej strane je tu hviezdička,
  • dva rotačné frézy - jedna hladká, druhá zanecháva stopy odrážajúce manuálny steh,
  • nožnice - sú bezpečné pre batoľatá, nie je tu možnosť ich zranenia.

Čo sa učí "Faktúry a nástroje"?Rovnako ako pri každom hre na hranie, aj táto sada posilňuje motorické zručnosti a rozvíja kreativitu. dieťa. Hnetenie plastickej hmoty je tiež skvelý spôsob, ako zbaviť emócie .

Pre dvoch alebo tri roky bude najväčšou atrakciou tlač vzorov. Používanie známok, uchopenie, posunutie - to všetko pomôže formovať vaše manuálne zručnosti a zároveň prinesie veľa zábavy.
203


Súprava je tiež ideálna pre staršie deti, pretože rezanie jednotlivých položiek vyžaduje väčšiu presnosť. Vytváranie odevov, lepenie na loď - toto 2-ročné batoľa sa nezvládne, ale časom sa bude môcť presunúť zo základných činností (porovnávanie faktúr, vedenie vybraného nástroja pozdĺž cesty) k zložitejším. Opäť je potrebné zdôrazniť: obrovské plus pre príležitosť prispôsobiť zábavu ďalším stupňom vývoja dieťaťa, jeho potrebám a schopnostiam.

Dôležité je, že hranie s textúrami a nástrojmi nie je len lepením pripravených polí, ale aj schopnosťou pridať do vášho outfitu vlastné prvky, napríklad ryby vo vode, ďalšie doplnky, čo pozitívne ovplyvňuje rozvoj fantázie a kreativity detí. Postava na podložke je neutrálna - môže to byť chlapec alebo dievča, podľa toho, ako si to naše dieťa predstaví. Rezanie pizze na kúsky je zase skvelým úvodom k učiacim sa zlomkom.
204

Chyba, ktorej sa dalo predísťAko vidíte, súpravu môžu používať súrodenci rôzneho veku alebo jedno dieťa na dlhú dobu. Z tohto hľadiska by mal výrobca myslieť na odolnejšie rohože. Tie v súprave sú vyrobené z kriedového papiera, takže po prehriatí sa cesto môže ľahko odtrhnúť. Papier je však tenký - myslím, že to nebude trvať dlho v detských rukách. Stačilo by vyrobiť hrubé kartónové rohože, aby sa výrazne zvýšila ich kvalita. Nevýhodou sú tiež viditeľné ohyby - rohože v súprave sú zložené a vyzerajú lepšie pri dodávaní vo väčšej škatuli v nezloženej verzii. Napriek tomu si myslím, že "Faktúry a nástroje" , ako aj ďalšie súbory v tejto sérii, sú produkty, ktoré stojí za to odporučiť .
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi