X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Clementoni Robotics Laboratory - prehľad
13.09.2019

Clementoni Robotics Laboratory - prehľadNa vašej fantázii pracuje veľa vecí: palice, drevené kocky alebo konštrukcie z kameňa. Deti však prosperujú vďaka pokročilejším nástrojom. Patrí medzi ne vzdelávacia súprava Robotics Laboratory, ktorá je dielom talianskej spoločnosti Clementoni.

First impressionJeden kybernetický mozog, tri elektrické motory, dva infračervené senzory, jeden dotykový senzor, jeden reproduktor a 250 vymeniteľných komponentov rôznych veľkostí. Znie to ako zoznam súčiastok na zostavenie vesmírnej lode na dobytí Mesiaca? Nie, to je obsah súpravy laboratórnych robotov Clementoni pre 10-ročných!

Prvý kontakt so súpravou laboratórnych robotov Clementoni po otvorení skrinky, ktorá je značná, robí veľký dojem aj na dospelého, nieto na dieťa. Vo vnútri nájdete príručku, papierovú dosku na hranie s hotovými robotmi, blokmi, motormi, snímačmi a veľkou doskou plošných spojov.

Doska plošných spojov je mozog robotov

Prvky, ktoré tvoria laboratórium robotiky v Clementoni, vám umožňujú zhromaždiť až päť robotov, z ktorých jeden je pokročilejší ako ten predchádzajúci.

Roboti

Prvý robot s názvom X1-Explorer je akýmsi úvodom do problematiky robotiky a programovania. Vďaka tomu bude mať dieťa možnosť naučiť sa základy programovania, uvedenia robota do pohybu, diktovania jeho rýchlosti a spustenia vstavaných zvukových efektov.

Robot sa pohybuje po stopách

Druhý robot, X2-Spider, sa podobá dravcovi, ktorý prenasleduje svoju korisť vďaka príkazom zadaným prostredníctvom kódovania. Tretí robot, X3-Sumobot, môže sledovať líniu, zatiaľ čo X4-Guardian má schopnosť pohybovať sa po vybranej oblasti pri hľadaní útočníkov, ktorí pôsobia ako strážcovia. Posledný a tiež najkomplexnejší a najpokročilejší robot X5-Droid dokáže zbierať objekty a vďaka vstavaným senzorom ich triediť podľa farby. Znie to ako výzva a zároveň sa baví.
200


Považujem za výhodu, že značka Clementoni, ktorá vytvorila laboratórium robotiky, ho navrhla tak, aby sa počas používania zvýšila úroveň ťažkostí a znalostí. Zostavenie a programovanie prvého robota je pomerne ľahké, zatiaľ čo piaty a posledný je už vysoko pokročilá konštrukcia. Našťastie tomu predchádzalo hranie s inými robotmi, čo nás pripravovalo na najvyššiu úroveň problémov. Po zostavení X5-Droid by dieťa už malo byť schopné vytvárať svoje vlastné konštrukcie a zostavovať roboty bez použitia pokynov a pomocou svojej fantázie.

3D robot v aplikácii

AplikáciaZaujímavé je, že v pokynoch priložených k obalu v tradičnom papierovom vydaní nájdete niektoré kuriozity a poučné anekdoty - v prípade robotického laboratória sa jedná o robotiku, elektroniku a programovanie. V papierovej brožúre však nie sú žiadne pokyny na zostavenie robota!
201


Clementoni, ako sa hodí do 21. storočia, pripravil interaktívnejšiu hračku. Vďaka špeciálnej aplikácii pre smartfón alebo tablet nám v konštrukčnom procese môže pomôcť špeciálna trojrozmerná schéma, ktorá vám oveľa zaujímavejšie a presnejšie poradí s konštrukciou vybraného modelu robota.
202


Nevýhodou pri odosielaní robotov do aplikácie je občasná potreba zmerať prvky centimetrom, aby ste sa uistili, že chcete použiť správny prvok. Je to dané skutočnosťou, že veľkosť obrazovky na zariadeniach, na ktorých môžeme aplikáciu nainštalovať, je iná - väčšia v prípade tabletu, menšia v telefóne. Papierová príručka predstavuje rôzne prvky v mierke 1: 1, čo uľahčuje ich nájdenie v balení.
203


Spojenie medzi aplikáciou a robotmi sa uskutočňuje pomocou bežne používanej a ľahko použiteľnej technológie Bluetooth.

Aplikácia má však viac funkcií. Okrem 3D pokynov vám tiež umožňuje programovať roboty v pútavejšej interaktívnejšej podobe ako fyzické tlačidlá na robotoch. Deti budú mať preto na výberspôsob, akým chcú kódovať postupnosť krokov.

Tlačidlá na kódovanie robota

Learning to playLaboratórium robotiky, ktoré poskytuje Clementoni, je vynikajúcim príkladom hračky kompatibilnej s metódou STEM, t. j. vzdelávacia politika zameraná na rozširovanie vedomostí detí o technológiách. Učenie sa samozrejme uskutočňuje hrou, pretože táto forma vzdelávania sa považuje za najúčinnejšiu. Skratka STEM bola vytvorená zo slov Science, Technology, Engineering a Mathematics , čo znamená veda, technológia, inžinierstvo a matematika. Príprava detí a mladých ľudí na vedecké témy im dáva výhodu v živote dospelých aj na trhu práce - robotika a programovanie sa dnes považujú za jednu z najsľubnejších a najsľubnejších profesií.

Montážny robot

to sa oplatí?Clementoni Robotics Laboratory je vynikajúca, mimoriadne pokročilá vzdelávacia sada. Z dôvodu úrovne obtiažnosti navrhujem, aby ste dodržiavali vekovú hranicu stanovenú výrobcom a kúpili ste túto súpravu pre deti staršie ako 10 rokov. Taktiež je potrebné pamätať na to, že montáž robotov je pomerne komplikovaná a časovo náročná a po niekoľkých hodinách hry si dieťa jednoducho zraní prsty. Plastové konektory sa v momente nepozornosti ľahko ohnú alebo zlomia, takže skladanie vyžaduje presnosť a trpezlivosť. Hranie sa s komplexnými robotmi kompenzuje tieto nepríjemnosti a poskytuje deťom obrovskú zábavu.

Pripravený robot

Veľkou výhodou laboratória Clementoni Robotics Laboratory je možnosť zostavenia niekoľkých robotov, ktoré sa líšia stupňom obtiažnosti, takže dieťa nebude odrádzané od začiatku príliš komplikovanej úlohy. Aplikácia pre telefóny a tablety, vďaka ktorej dokážeme usporiadať a ovládať roboty, je rozmanitá. Nakoniec, cena zostáva - podľa môjho názoru veľmi atraktívna v porovnaní s tým, čo ponúka súprava laboratórnych robotov Clementoni.

Výhody

  • Cenné učenie sa prostredníctvom návykovej zábavy
  • Aplikácia s 3D inštrukciami a kódovaním pohybových sekvencií
  • Zostaviť niekoľko modelov robotov
  • Atraktívna cena

Nevýhody

  • V súprave nie sú zahrnuté žiadne batérie
  • Niektoré komponenty (konektory) sa môžu ľahko poškodiť
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi