Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Clementoni Mechanics Laboratory - prehľad
13.09.2019

Clementoni Mechanics Laboratory - prehľadPackaging

Takýto súbor je laboratórium Clementoni Mechanics Laboratory. Umožňuje vám skonštruovať až 50 rôznych vozidiel, vrátane pohyblivého automobilu!

Automobil z laboratória Clementoni Laboratorium Mechaniki

Obsah baleniaClementoni Mechanics Laboratory set je určený pre deti od 8 rokov, ktoré sú viditeľné po otvorení balenia. Vo vnútri nájdete 250 rôznych prvkov, ktoré vám umožňujú vybudovať až 50 štruktúr.

Obsah balenia

Najjednoduchšie sú lúče, rovnobežné rúrky, ozubené kolesá a páky. Zložitejšie je žeriav s pohyblivou kladkou, pohyblivé rebríky pre telocvičňu, rotoped alebo vrtuľník. Najpokrokovejšou konštrukciou, ktorú dokážeme zostaviť vďaka súprave Clementoni Mechanics Laboratory, je automobil s dvojrýchlostnou prevodovkou a riadiaci mechanizmus s hrebeňom, motocyklom, skútrom a dokonca aj lunárny rover. Znie to príjemne!

Sada obsahuje 250 prvkov

Okrem prvkov na konštrukciu rôznych typov konštrukcií a vozidiel sa pripravujú tri pokyny pre úroveň náročnosti. Každá z nich obsahuje zaujímavý vzdelávací obsah v oblasti strojárstva a mechaniky.

Pokyny sú jasné a čitateľné

Napríklad z pokynov, ktoré ukazujú, ako zostaviť najjednoduchšie stroje, sa dozvieme, čo je páka a ako funguje ozubené koleso. Nasledujúce obsahujú množstvo technických zaujímavostí, vďaka ktorým dieťa získa vedomosti o tom, kedy a kto postavil prvý motocykel, ako rýchlo sa dragster zrýchli a čo nás núti počuť zvuky nástrojov. Podľa môjho názoru je to veľmi zaujímavý a hodnotný prízvuk a dôkaz, že výrobca pristupoval k scénickému dizajnu zodpovedným a dômyselným spôsobom.
200


Laboratórium mechaniky je dielom talianskej spoločnosti Clementoni, ktorá vychováva hračky pre deti už vyše pol storočia. Tento súbor bol vyvinutý v súlade s metodikou STEM (Science - Technology - Engineering - Mathematics), ktorá bola vyvinutá v Spojených štátoch amerických, aby študentom poskytla zručnosti a znalosti potrebné na zvládnutie technologických výziev budúcnosti. Predpokladom metodológie STEM je pomôcť deťom rozvíjať tvorivé myslenie a riešenie problémov prostredníctvom výskumu a praktického uplatňovania vedy, techniky, inžinierstva a matematiky. A to je to, čo sa dieťa učí pri zostavovaní štruktúry zo súboru Mechanics Laboratory.

Metodika STEM

Folded!Jedna z 50 konštrukcií sa dá zostaviť podľa pokynov, ktoré krok za krokom ukazujú, ktoré bloky a ako sa navzájom spájajú. Nič vám nebráni v tom, aby ste sa snažili stavať vlastnú konštrukciu, ktorá nie je diktovaná pokynmi v knihe, ale vašou vlastnou fantáziou.

Podanie podľa pokynov

Čerešničkou na torte Clementoniho laboratória mechaniky je konštrukcia automobilu. Toto je najväčšie a najkomplikovanejšie vozidlo, ktoré dokážeme vyrobiť vďaka tejto vzdelávacej hračke. A v skutočnosti, keď sa zaoberáme montážou, auto robí obrovský dojem. Je vybavený elektrickým motorom poháňajúcim vozidlo, prevodovkou s dvoma prevodovými stupňami a funkčným systémom riadenia. Na toto auto bude hrdý každý, kto má 8 alebo 10 rokov, ako aj jeho rodičia, ktorí sa môžu tiež zúčastniť zábavy.
201


Pri prvom použití Laboratória mechaniky Clementoni by sa prvky mali odrezať alebo odstrániť z foriem. Táto úloha vytvára malý plastový odpad, ktorý môže vaše dieťa prehltnúť alebo stratiť. Z tohto dôvodu odporúčam prvú zábavu pod dohľadom dospelej osoby, ktorá sa postará o vyhadzovanie nepotrebných prvkov.

Položky na vyradenie

Súprava Clementoni Laboratory of Mechanics je určená hlavne pre chlapcov. samozrejmeNevylučujem, že dievčatá sa budú tiež tešiť na kladenie konštrukcií, hoci fascinácia rýpadlami, motormi, prevodmi a helikoptérami je pravdepodobne doménou chlapcov.

Hračky skôr pre chlapcov

stojí za to?Clementoni Mechanics Laboratory je zaujímavý súbor a alternatíva k populárnym blokom z Dánska. Hračka pozostávajúca z 250 prvkov umožňuje dieťaťu naučiť sa základy mechaniky a tiež skonštruovať vozidlo, ktoré sa pohybuje vďaka motoru a prevodovke, ktorá je súčasťou balenia. Veľkou výhodou Clementoniho laboratória mechaniky sú tiež dobre pripravené pokyny - čitateľné a obohatené o niekoľko zaujímavých anekdot a kuriozít.

Výhody

  • Mnoho možností zostavenia
  • Pre ľahké a zložité stavby
  • V pokynoch boli pridané drobnosti

Nevýhody

  • Nie je súčasťou balenia
  • Malé predmety, ktoré môže dieťa prehltnúť alebo stratiť
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi