Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. "Brožovaná kniha" - recenzia hry
13.09.2019

"Brožovaná kniha" - recenzia hryMilujem slovné hry. Netrvá mi dlho, kým ma presvedčím hrať. "brožovaná" bol uvedený do predaja na konci roku 2018. Takže toto je celkom nová hra a možno ju veľa ľudí nepočula. Po prvých hrách sa však pamätá. Presvedčte sa sami!

Špecifikácia hry:Počet hráčov: 2-5 Vek hráča: 10+ Čas hry: približne 45 minút Typ hry: strategická slovná karta Autor hry: Tim Fowers Ilustrácie Ryana Oldsberryho

Obsah baleniaStredne veľká krabica vyrobená z hrubej a odolnej lepenky obsahuje 205 hracích kariet (1 karta s dĺžkou slova Word, 66 listových kariet, 8 samohlások za cenu 2C) , 20 kariet Double Letter, 11 kariet Attack, 50 kariet Starter, 28 kariet Fame - používajú sa ako žolíky, 6 kariet spoločných listov, 5 kariet talentov, 6 motívov kariet, 4 kariet odmien), 17 drevených hranatých značiek, 10 deliacich stien vo forme mierne väčších kariet, ako sú uvedené vyššie, a komplexnej brožúry.
200

Herná esenciaKaždý hráč vytvára slová takým spôsobom, aby získal čo najviac bodov slávy. Hra má dve ďalšie varianty hry:
  • družstvo: hráči sledujú spoločný cieľ, t. j. kupujú všetky karty slávy,
  • simultánne, ktorého účelom je vytvárať slová načas.


Vzhľadom na pomerne zložitý charakter hry "Brožovaná kniha" predstavím stručne pravidlá hlavnej varianty hry. Ďalšie informácie nájdete na vydavateľskej stránke Baldar.

Príprava hryVšetky karty triedime do rôznych typov. Každý hráč dostane balíček 10 štartovacích kariet pozostávajúci z písmen Z, N, R, W, S za cenu 1C a 5 slávnych kariet za cenu 2C. Potom ich zamieša a postaví pred seba lícom nadol.

Pripravujeme ponuku, ktorú skladáme zamiešané a zoradené lícovými listami nadol a listami podľa ich ceny. Hromadu kariet ukladáme do jedného radu. Potom zo všetkých hromád, okrem stohu kariet 2C, sme jednu kartu umiestnili lícom nahor a vytvorili druhú radu. Ponuka je pripravená, hráči si budú môcť počas hry kúpiť tieto karty.

Zamiešame karty s bežnými listami. Náhodne vyberieme 4 karty a umiestnime ich na kartu dĺžky Word vedľa ponuky. Tieto karty sa budú nazývať Dĺžka slova.

Karty slávy sú rozdelené do štyroch hromád podľa ich ceny. Počet kariet v stohoch závisí od množstva a je opísaný na doplnkovej karte av pokynoch.
201

Priebeh hryPrvý hráč vezme z balíčku 5 kariet. Na druhej strane vykonáva nasledujúce kroky: vytvára slovo (z kariet, ktoré si vybral a karty s bežnými písmenami), kontroluje dĺžku slova, kontroluje schopnosti kariet, určuje hodnotu slova, kupuje karty (pomocou bodov získaných za vytvorené slovo), odhodí karty , ktorý použil na svoju odhadzovaciu hromadu a zo svojho balíčka čerpal viac kariet.
202


Počas prvých hier sa oplatí obmedziť sa na najjednoduchšiu formu hry. Postupom času sa môže rozšíriť o ďalšie možnosti, ako napríklad: možnosť vykonať útok, dať hráčovi jedinečný talent, pridať ďalšiu odmenu alebo obmedziť vytvorené slová na danú tému. Hra končí, keď sú najmenej dva stohy kariet slávy prázdne alebo na konci ťahu hráča, ktorý vzal poslednú spoločnú listovú kartu. Osoba, ktorá získala najviac bodov slávy, vyhráva.

ZobrazeniaStratégia a schopnosť predvídať udalosti je v tejto hre mimoriadne dôležitá. "Brožovaná väzba" je komplexná hra, ktorá by sa mala hrať postupne a pridávať zložitejšie prvky až potom, čo sa hráči naučia základné princípy hry.

Pre 10-ročného muža to môže byť docela výzva, ale stojí za to ho zapojiť do hry so staršími dospievajúcimi alebo dospelými. Pre dospelých je to skvelé cvičenie logického myslenia a veľa zábavy s návykovou strategickou hrou.

Priznávam, že jej princípy ma na prvom mieste ohromili. Po prvej hre sa to však len zlepšovalo a uľahčovalo. Stojí za to stráviť nejaký čas poznaním, pretože po naučení všetkých jeho variantov bude skvelý nápad relaxovať a tráviť čas v dobrej spoločnosti.

"Brožovaná väzba" je jednou z najzložitejších slovných hier, ktoré som hral. Genicky trénuje logické myslenie a obohacuje slovnú zásobu. Prispôsobuje sa počtu hráčov a má vysokú mieru regrivality. Hry sú dosť dlhé, môžu trvať dlhšie ako hodinu. Pred začiatkom hry je potrebné pamätať na to. Hra "Brožovaná kniha" získala v roku 2018 prestížne cenycena v desiatom ročníku poľskej odbornej súťaže "Hračka roka". logo
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi