X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Bezpečné sedadlo - je certifikovaná ECE R44-03 alebo ECE R44-04?
13.09.2019

Bezpečné sedadlo - je certifikovaná ECE R44-03 alebo ECE R44-04?

Certifikáty ECE R44-03 a ECE R44-04 sú niečo, čo musí automobilové sedadlo jednoducho potrebovať. Toto nie je - ako sa niektorí predajcovia snažia predstaviť - vynikajúci dôvod na hrdosť. Je to jednoducho zákonná požiadavka. Ostatné autosedačky sa nemôžu predávať.

Európske normyEurópske bezpečnostné osvedčenie ECE R44-03 znamená súlad výrobku so súčasnými technickými požiadavkami v Európe . Európska únia ich stanovila ako štandard v roku 2001. Je teda zrejmé, že nejde o veľmi nový dokument a že technológie sa odvtedy posunuli oveľa ďalej.

ECE R44-04 je oveľa novší dokument, ale je to iba štandard, ktorý umožňuje predaj sedadla.

Dajte si pozor! Nekupujte ich!Je potrebné pripomenúť, že v Európskej únii už nemôžete predávať alebo legálne používať autosedačky s neaktuálnymi normami. Takže ak niekde narazíme na čísla R44-01 alebo 02, nemali by sme ich za žiadnych okolností brať . Aj zadarmo!

i-SizeRevolučným štandardom je norma UP R129, známa pod menom i-Size, ktorá sa prvýkrát rozpadla s tradičným systémom delenia autosedačiek. hmotnosť malého cestujúceho so zameraním na jeho výšku. Je pomerne ľahké skontrolovať, či sedadlo spĺňa normu i-Size (a ECE R44-03 alebo ECE R44-04), všetko je napísané na charakteristiku oranžový štítok. Tieto svetlé štítky nemajú vyššie uvedené autosedačky, ktoré sú schválené na používanie podľa certifikátu ECE R44 / 01 a 44/02.

Presne povedané, i-Size je súčasťou normy UP R129 . Do platnosti vstúpil v júli 2013, takže je celkom nový. Podľa jej pokynov sa posilnila ochrana hlavy a krku dieťaťa. Okrem toho musia batoľatá a deti mladšie ako 15 mesiacov cestovať smerom dozadu. Vďaka tomu sú malí cestujúci v prípade nehody lepšie chránení, pretože napätie vznikajúce v prípade čelného nárazu sa šíri po povrchu nádrže.

IsofixOkrem toho i-Size vynúti použitie systému Isofix. Je to skratka Medzinárodnej organizácie pre normalizáciu - ISO Fixture a je v podstate normou pre upevňovanie detských sedačiek na autosedačkách. Skladá sa z dvoch rukovätí, ktoré sú umiestnené v medzere medzi sedadlom a operadlom kresla. Tieto konzoly sú pripevnené priamo na konštrukčné prvky vozidla. Výsledkom je, že autosedačka je pevne spojená priamo s autom . Vďaka tomu je dieťa bezpečnejšie, než keď je sedadlo upevnené pomocou popruhov.

Samozrejme, je to tiež spôsob, ako môžu deti nosiť, a nie je to hriech - hovoríme o systéme zapínania bezpečnostných pásov. Ale ak je naše vozidlo vybavené systémom Isofix, stojí za to ho používať . Každý, kto sa niekedy pokúsil upevniť sedadlo automobilom bezpečnostným pásom, vie, že je ťažké, najmä v zime, keď nosí rukavice, keď vedľa neho stojí kričiaci chlapec, ktorý je príliš chladný a príliš teplý, a protestuje, že musí počkať, pretože by chcel byť v aute, alebo práve naopak. V tejto situácii je ľahké urobiť chybu, krútene a nesprávne pripevniť sedadlo. Isofix v podstate vylučuje nesprávnu montáž, veľa autosedačiek má tiež indikátory (napr. Farebné západky), ktoré ukazujú, či je pripevnená.

spotrebiteľské testyToto samozrejme nie je všetko. Aj pri autosedačke i-Size si nemôžeme byť istí, že je lepšia ako ostatné v rovnakej kategórii. Vieme iba to, že spĺňa pomerne prísne požiadavky. Podrobné parametre je možné skontrolovať vďaka nezávislým spotrebiteľským organizáciám vykonávajúcim testy. Patria sem nemecké ADAC, americké NHTSA a britské AA . Výsledky ich pevnostných a nárazových skúšok sú viac-menej identické a oplatí sa im venovať osobitnú pozornosť.

Napriek zachovaniu štandardov je vždy dobré zaistiť, aby sa sedadlo do auta presne hodilo k vášmu autu. Môžete sa opýtať predajcu alebo si preštudovať tabuľky zverejnené výrobcami automobilov a automobilov. Pozrime sa na to!
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi