Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. "Baobab" - prehľad hry
13.09.2019

"Baobab" - prehľad hryHry na šikovnosť sú jednou z najjednoduchších, ale aj najnáročnejších hier pre deti, mládež a dospelých. Vyžadujú vysokú presnosť pohybu, citlivosť, jemnosť, ako aj dobre naplánovanú stratégiu činnosti. Nenápadná hra "Baobab" v nezvyčajnej kovovej škatuľke môže poskytnúť celej rodine veľkú zábavu a zároveň rozvíjať mnoho zručností, ako sú sústredenie a schopnosť logicky myslieť.

Špecifikácia hry:

 • Počet hráčov: 2-4 osoby
 • Vek hráčov: 6+
 • Čas prehrávania: 10-15 minút
 • Typ hry: arkádová hra
 • Vydavateľ: rebel
 • Autor hry: Josep M. Allue
 • Ilustrácie: Cyril Bouquet

Obsah škatuleŠkatuľa, v ktorej sú umiestnené prvky hry, je vyrobená z ľahkého kovu a zároveň dokonale profilovaná a dokončená. Má tvar mierne pripomínajúci baobab. Táto zaujímavá forma určite upozorňuje na túto hru okrem iného. Veľmi zaujímavý nápad a ešte lepší výkon. Kovová krabička obsahuje 108 okrúhlych pevných kariet so zvlneným okrajom, pomocnou kartou a pokynmi pre harmoniku.
200

Herná esenciaHráči vkladajú rôzne karty jeden po druhom na kmeň stromu, ktorý je balením hry, takým spôsobom, aby karty na ňom neklesli. Vytvorte najväčší baobab a vyhrajte hráča, ktorý usporiada najlepšie karty!

Príprava hryMedzi hráčov umiestnime uzavretú kovovú plechovku, ktorá je balením hry, uzavretú, pokiaľ možno na stôl. Po dobu hry sa stane baobabom. Zamiešame okrúhle karty so zvlneným okrajom a distribuujeme ich hráčom tak, aby každý hráč mal rovnaký počet kariet. Každý kladie balíček pred seba, karty musia smerovať nadol. Najmladší hráč začína hru - môžete začať!
201

Postup hryNa začiatku svojho kola sa hráč rozhodne, či použije 1, 2 alebo 3 karty zo svojej hromady v pohybe. Potom vezme také množstvo kariet, po jednom ich otočí a dá ich na baobab, t. J. Kovovú plechovku. Jednotlivé karty je možné stohovať iba spôsobom, ktorý je podrobne uvedený na kartách pomocníka. Ak počas stohovania z karty baobab spadnú iné karty, stohovač ich musí vyzdvihnúť a umiestniť na trestný stĺpik vedľa stohu svojich základných kariet. Hra končí, keď jeden hráč dokáže umiestniť všetky svoje karty zo základného stohu na baobab. V tomto okamihu každý hráč počíta svoje karty (zostávajúce v základnej a trestnej skupine). Vyhráva hráč s najmenšími kartami.
202

DojmyÚprimne priznávam, že vizuálne balenie hry vyzerá v pohode, ale nestačí mi to okamžite milovať. Skutočnosť, že som sa o to presvedčila, bola rozhodnutá viac zvedavosťou než pozitívnymi názormi iných hráčov alebo balením, ktoré priťahuje pozornosť a povzbudzuje hru. Pri bližšom pohľade si však kovová skrinka, ktorá je baobabom, zaslúži pochvalu a je veľmi praktická. Jediná vec, ktorá nebola rafinovaná, je jednoduchá a málo trvanlivá vložka do plechovky, ktorá je základom pre umiestnenie kariet tak, aby sa nepohybovali a nepoškodili napríklad pri preprave v aute. Hrací karty sú solídny výkon. Sú dosť tvrdí, takže aj v rukách detí, ktoré radi rozpadnú všetko, čo prežíva, prežijú veľa hier. Veľmi sa mi páči myšlienka arkádová hra. Úroveň obtiažnosti by som označil ako strednú. Cieľová skupina je však najpresnejšie definovaná, nebuďte prekvapení, ak s ňou má 6-ročné malé problémy. Verím, že aj keď táto hra bude pre dieťa výzvou, stane sa to pre neho príležitosť baviť sa spolu s učením. Odporúčam okrem iného ako rodinnú cestovnú hru, ako aj rýchlu hru. Nenápadné, ale získava to z bližšieho poznania.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi