Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Animácia chôdze a behu Lego - video
13.09.2019

Animácia chôdze a behu Lego - videoVytváranie filmov pomocou blokov Lego je únavná a časovo náročná úloha. Každý, kto sa s tým zaoberá, trávi v štúdiu dlhé hodiny. Ak chcete začať s týmto fascinujúcim dobrodružstvom, nemusíte si okamžite kupovať profesionálny hardvér a softvér. Naozaj dobrý film je možné vytvoriť pomocou smartfónu, stolových lamp, niekoľkých blokov a bezplatných programov na úpravu filmov (použijeme najjednoduchšie - Windows Movie Maker).

PrípravyZačali sme technické práce na filme tak, že postavíme stabilný stojan, na ktorom bude stáť smartfón. Ak sa telefón pohybuje po stojane, "rámy filmu "Nezhoduje sa a film sa bude" triasť ".

Ďalším krokom bude pripevnenie stojana k zemi. Môžete to urobiť dvoma spôsobmi: buď spojením stojana s montážnou doskou alebo pripevnením k zemi (napr. Lepiacou páskou alebo, ako je to v tomto prípade, lakovacou páskou). Je potrebné pripomenúť, že ani stojan, ani jeho pripevnenie k zemi nemusia byť pekné alebo estetické. Je dôležité, aby boli stabilné a funkčné.

základný prípravok

DekorácieĎalším krokom je vytvorenie dekorácie filmu na bloky tak, aby film nevykazoval "medzery" na spojoch blokov. Ešte horšie je, že pri fotografovaní môže byť ozdoba zlá. Potom sa musia všetky práce na javisku zopakovať. montážna doska. Tu sme obmedzení iba fantáziou. Čím zaujímavejší je set, tým lepšie. Nezabudnite ich dôkladne skombinovať

K stolu by mala byť pripojená dlaždica s dekoráciami. To sa dá urobiť pomocou tesárskych svoriek alebo lepiacich alebo lakovacích pások. Nezabudnite tiež nastaviť pozadie za montážnu dosku. Môže to byť ďalšia montážna doska, ale v tejto funkcii funguje oveľa lepšie farebná štetina (napríklad modrá napodobňujúca obloha). Teraz môžete nastaviť dlaždicu znakov.

smartphone umiestnite ho na stojan, zapnite fotoaparát a nastavte ho tak, aby rám prekryl presne to, čo chceme (stojí za to nastaviť rám trochu širšie, potom ho možno počas montáže mierne orezať). Automatické nastavenie postačuje pre prvý film. Je vhodné nastaviť oneskorenie spúšte, napr. Na 2 sekundy, aby ste sa uistili, že fotografie zostanú nehybné. Zaisťujeme, aby nič nebránilo objektívu, a začneme fotografovať.

oprava dlaždíc pomocou dekorácií

Pohybujúce sa figúrkyKrok Lego figúrky sa uzavrie na 5 obrázkoch (nasledujúci zo štyroch - pretože posledná fáza prvého kroku je súčasne prvá fáza nasledujúcej). Je potrebné si uvedomiť, že na obrázku nie je tretia postava pripevnená k zemi. Tento spôsob chôdze po postave funguje skvele, keď zobrazuje 12 alebo 15 snímok za sekundu.

Aby bolo všetko lepšie viditeľné, pripevnili sme malý blok k zemi. Podľa neho budete môcť "orientovať" postavičku, a ak figurína náhodou padla, s jej pomocou ju budete môcť nastaviť na správne miesto.

fixed Lego figure

V počiatočnej polohe je postava nehybná. Obe nohy sú pripevnené k výstupkom zeme a ramená sú spustené pozdĺž tela.

Lego - krok vpred

Jedna noha urobí malý krok vpred. Jedna noha je pripevnená k zemi, druhá "opiera sa" o ďalšiu dlaždicu. Ruky sa pohybujú. Pravidlo je jednoduché - keď pravá noha "ide" dopredu, ľavá ruka sa pohybuje dozadu (a naopak). Nazvime to princíp "javu" "opačných rúk".

vyvažovanie čísla Lego

Toto sú najťažšie fotografie z celého cyklu chôdze. Nohy nie sú spojené výčnelkom so zemou. Nastavenie čísiel v tejto polohe je dosť problematické, pretože je potrebné "nastaviť jeho rovnováhu" (číslo môžete tiež pripojiť k zemi pomocou plastelíny). Ak urobíme chybu a figurína padne, budeme mať veľký problém s jej umiestnením späť na správne miesto. Ruky sa pohybujú podľa vyššie opísaného princípu.

Lego figúrka - zadná noha

Noha, ktorá stále máBola práve v prednej časti, teraz je pevne pripevnená k pútku. Noha je mierne pripevnená k chrbtu. Ruky sa pomaly približujú k telu.

doručenie nohy

Pridáme druhú vetvu. Ruky sú opäť presne pozdĺž trupu.

Lego obrázok - druhý krok

Začíname ďalší krok. Poznámka: noha, ktorá zostala v prvej fáze pohybu, teraz začína kráčať. Princíp "opačných rúk" stále platí.

Spustenie figúrky Lego v časosběrnom filme je ešte jednoduchšie a rýchlejšie animovať ako chôdzu, pretože figúrka pri každom "kroku" prekonáva o niečo viac výčnelkov. Výsledkom je rýchlejšia cesta z východiskového bodu do plánovaného koncového bodu. Pohyb je:

Lego figúrka - nohy pripevnené k dlaždici

Obe nohy sú pripevnené k doske, ruky pozdĺž tela.

väčšie pohyby aplituda

Posuňte obrázok o jeden riadok dopredu, jednu nohu posuňte dopredu, akoby ste urobili krok. Ruky sa správajú podľa princípu "opačných rúk" s tým rozdielom, že amplitúda ich pohybov je väčšia.

nohy postavy Lego

Na vykonanie tohto kroku je potrebné roztiahnuť nohy figuríny o niečo širšie. Toto je určite najťažšia fotografia zo série. Žiadna z nôh nie je pripevnená k zemi a medzi nohami je výbežok. Ruky podľa pravidiel.

vyrovnávanie znakov

Nohu pripevnite k prednej časti a postavu vyrovnajte. Druhá noha je mierne dozadu a ruky sa pomaly približujú k trupu.

Lego figúrky pozdĺž tela

Figurka "vyskočí" o jeden rad projekcií a jej nohy sa stretnú. Ruky sú umiestnené presne pozdĺž trupu. Ďalší krok sa uskutoční presne rovnakým spôsobom s tým rozdielom, že noha, ktorá zostala za prvým krokom, sa teraz pohybuje. Všimnite si, že po jednom kroku behu sa figúrka posunula na štyri karty.

Keď cítime, že sme nasnímali všetky fotografie, musíme ich vytrhnúť z telefónu do pamäte počítača. Môžete to urobiť veľmi ľahko pomocou kábla USB, ktorý spája telefón s počítačom.

Film s časovým odstupomĎalším krokom bude odovzdanie filmu do programu Windows Movie Maker. Použijeme ho, pretože je to pravdepodobne najznámejší, najdostupnejší a extrémne ľahko použiteľný program na spracovanie filmu. Ak chcete, aby vaše fotografie ožili, postupujte podľa týchto krokov. Vyberieme všetky fotografie v okne napravo, vyberieme záložku "edit" a nastavíme 0,08 sekundy do poľa pre zobrazenie daného prvku. Vďaka tomu bude film zobrazovať 12 snímok za sekundu. Môžete tiež nastaviť napríklad 15 snímok za sekundu. Potom musíte nastaviť dĺžku zobrazenia obrázka na 0,06 sekundy.

Je dobré film z času na čas spustiť v ľavom okne a pravidelne ho upravovať, napríklad regulovaním dĺžky zobrazenia danej fotografie (niekedy sa niektoré fotografie môžu zobraziť aj na sekundu).

Je čas pridať zvukové efekty. Po kliknutí na príslušnú ikonu stiahneme predtým pripravený zvuk. Zvuková páska sa objaví pod radom fotografií na pravej strane okna obrazovky. Túto pásku môžeme posúvať dopredu a dozadu, aby sme správne "roztrhali" zvuk s obrazom. V tejto fáze skúsenosti sa nemusíme príliš obávať všetkého, čo sa presne deje. Čas príde neskôr. Najdôležitejšie je, že film bol dokončený.

Posledným krokom bude uloženie filmu. Stlačte tlačidlo "uložiť film" a potom "pre počítač". Vyberáme kvalitu HD, správne pomenujeme súbor a vyberieme jeho umiestnenie v pamäti počítača. Potom stlačte tlačidlo Uložiť a je to pripravené.

Nahrávanie tohto filmu trvalo asi hodinu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi