Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako učiť deti jesť zeleninu?
13.09.2019

Ako učiť deti jesť zeleninu?Dospelí si uvedomujú, že stojí za to jesť zeleninu. Poznáme vitamíny, kyselinu listovú, pozitívne účinky na trávenie a zdravú podporu pri udržiavaní zdravej váhy. Aj keď sa nám nepáči konkrétna zelenina, do potravín uvádzame ďalšie. Bohužiaľ, je to oveľa ťažšie s deťmi. Ich tvrdohlavosť môže byť neznesiteľná a je často nemožné presvedčiť naše deti, že niečo môže ochutnať. Preto je veľmi dôležité vykonávať proaktívne kroky od útleho veku života dieťaťa.

Zelenina - prvá nová chuťV skutočnosti je najlepšie začať takéto kroky už počas tehotenstva - počas tehotenstva a šestonedelia sa oplatí konzumovať. zelenina v rôznych formách. Určite to bude mať pozitívny vplyv na zdravie budúcej matky a jej dieťaťa a môže si dieťa zvyknúť na chuť zeleniny. Mladá matka by mala byť dobrým príkladom pre svojich potomkov tým, že bude jesť jedlá so zeleninou rôznymi spôsobmi, a tým zdôrazňovať ich mnohé chuťové vlastnosti a rozmanitosť.

struky a zubné pasty, ktoré pomáhajú pašovať zeleninu deťom. Vložili malé množstvo špecifickej zeleniny do mäkkej podoby a dieťa, ktoré má v ústach takú struku, sa automaticky začne zoznámiť s novou chuťou. veľa takýchto hotových jedál sa dá kúpiť) neskôr, v predškolskom zariadení, ich zjedli veľa a veľmi ochotne. Pozrime sa teda na deti so zeleninou Batoľatá dávajú prednosť sladkej chuti od prírody - to je tiež to, čo hovoria odborníci. Preto stojí za to najskôr navrhnúť zeleninu a potom jasne sladké ovocie - aby sa tým od toho neodradilo. Potvrdzujú to štúdie, ktoré ukazujú, že deťom, ktoré dostali zeleninu veľmi skoro (v zmiešanej, vláknitej forme - medzi piatym a šiestym mesiacom života ), stačí dať lyžicu s pyré, aby dieťaťu dala nový vkus. budete mať záujem - buďte trpezliví. Po nejakej dobe (t. j. po niekoľkých alebo desiatich pokusoch) sa konečne dozviete. Existujú aj

Zaujímavé je, že do zeleniny, najmä do materského mlieka, sa odporúča pridať ... malé množstvo mlieka . Ide o to dať do pyré chuť, ktorú dieťa dobre pozná.

Je tiež dôležité ukázať dieťaťu, aká je fascinujúca zelenina - rozmanitá, farebná, voňavá. Chuť zaujíma aj batoľa zaujímajúca sa o textúru, vôňu alebo meno.

Malý kuchárDieťa v kuchyni je dobrodružstvo. Učí sa samostatnosť, začína oceňovať prípravu jedál, spozná nové chute, môže improvizovať. Každopádne bude jesť svoju vlastnú prácu oveľa ochotnejšie. Deti sa tiež veľmi zaujímajú o spôsob, akým sú podávané - smajlíky, zaujímavé tvary, zvieratá ... to všetko ich robí menej skeptickými, pokiaľ ide o neobvyklé doplnky v jedle, ako sú klíčky. Pozvanie batoľa do kuchyne preto môže byť skvelý nápad - bude sa cítiť ocenený a braný vážne a zároveň je ochotnejší vyskúšať niečo nové.

Dokonca aj príprava sendvičov tu bude dobrou príležitosťou na predstavenie zeleniny. Paradajky (napr. Kokteil; deti ich väčšinou majú radšej ako bežné), reďkovky, klíčky, šaláty, olivy ... výber je obrovský. Tiež by ste mali zobrať dieťa do obchodov pre zeleninovú časť a ukázať tieto exotickejšie príklady, ktoré môžu byť tiež vynikajúce v strave.

Nezabudnite tiež na svoje dieťa klamať o obsahu tabuľky. Ak je na večeri cibuľa a dieťa to žiada priamo - neklamte. Pašovanie zeleniny je prospešné, ale malé podvádzanie vždy spôsobuje, že sa dieťa cíti nútené, a my to nechceme.

Zelenina je zábavaDoslova. V kuchyniach pre detské hračky musí byť priestor na vzdelávanie so zeleninou? Existuje veľa možností a jeden cieľ: naučiť dieťa, že zelenina sa nekousá, ale hryzenie im môže dať veľa radosti!
rad na dodávku zeleniny? Alebo zelenina! Týmto spôsobom vám pripomíname, že zelenina je všadeprítomná a je úplne normálnou a samozrejmou súčasťou výživy pre každého. Alebo možno
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi