Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Ako rozpoznať začiatok dodávky?
13.09.2019

Ako rozpoznať začiatok dodávky?Drahá matka, drahý otec, ber to ľahko, nemôžeš zabudnúť na začiatok pôrodu. Ak sa obávate, že to nestihnete včas, porodíte doma alebo v aute, potom o tom nepremýšľajte úplne.

Dátum dodaniaZvyčajne je založený na dátume posledného menštruačného obdobia alebo ultrazvuku, je to čisto teoretický dátum, medzník, na základe ktorého sa môžu prijímať rozhodnutia o lekárskych zákrokoch, napríklad vyvolanie práce. K fyziologickému pôrodu môže dôjsť 2 týždne pred a po dátume určenom lekárom alebo pôrodnou asistentkou (pôrodná asistentka môže vykonávať aj tehotenstvo). V oblasti okolo určeného pôrodu je žena zvyčajne pripravená, čaká a výsledkom je nielen z informácií poskytnutých zdravotníckym personálom, ale aj zo skutočnosti, že jej telo prechádza určitými zmenami a prirodzene sa inštinktívne pripravuje na narodenie dieťaťa.

Príznaky nadchádzajúceho pôroduPrvý pôrod zvyčajne trvá asi 8 až 12 hodín a jeho príprava môže trvať až 2 týždne. Počas tejto doby môžete pozorovať veľa rôznych príznakov v rôznych poradí. Niektoré môžu prehliadnuť a iné vôbec nezažiť. Všetko je veľmi individuálne. Väčšina žien chodí do nemocnice príliš rýchlo, čo môže byť dôvodom na dlhé čakanie v pohotovosti, ticho v kŕčoch a iné nervové situácie.

Ako rozpoznať blížiace sa práce?

 • Brušná depresia, ktorú mama zvyčajne cíti ako úľavu pri dýchaní pri tlaku na močový mechúr ; matka často potrebuje používať záchod, dochádza aj k spontánnemu močeniu. Nerobte si starosti, používajte iba hygienické vložky alebo spodné prádlo. Iba spustenie brucha znamená, že hlava dieťaťa zapadá do pôrodného kanálu a pripravuje sa na pôrod. To môže byť viditeľné, aj keď nie nevyhnutne, najmä v nasledujúcich tehotenstvách.
 • Odchod sliznice, ktorá chráni plod a vnútro vajíčka plodu pred infekciami, mikrobiálnou penetráciou. Môžete si to nevšimnúť alebo si všimnúť hlien jemne sfarbený krvou. Iné ženy uvádzajú, že vo vagíne cítili iba zvýšenú vlhkosť. Zástrčka môže pred dodávkou zmiznúť tak 2 týždne, ako aj niekoľko hodín.
 • Krvom hlien viditeľný na slipová vložka môže tiež znamenať skrátenie a otvorenie krčka maternice.
 • Zvýšená chuť do jedla alebo nedostatok chuti do jedla , v oboch prípadoch ide o prípravu tela na úsilie, ktoré sa narodí.
 • Hnačka, ktorá sa môže objaviť niekoľko dní pred alebo v ten istý deň. Telo sa chce očistiť, aby pomohlo vytlačiť dieťa zo sveta.
 • Nepravidelné kontrakcie maternice, bezbolestné alebo spôsobujúce bolesť v dolnej časti brucha ; nepravidelné, občas sa objavujú, prechádzajú po zmene polohy alebo odpočinku. Sú takzvaní "prorocké" kontrakcie alebo Braxton-Hicksove kontrakcie. Ich účelom je hlavne roztiahnuť maternicu, aby sa hlava mohla usadiť v spodnej časti panvy. Tieto vlastnosti ich odlišujú od skutočných pracovných kontrakcií.


Bohužiaľ, mnoho žien nesprávne interpretuje prediktívne kontrakcie a chodí príliš rýchlo do nemocnice. Jednoduchý spôsob, ako ich odlíšiť od pracovných kontrakcií, je:
 • Pitím 1,5 vody na naplnenie močového mechúra. Pôsobí ako teplý obklad na maternicu a znižuje kontrakciu proroctva.
 • 30 - 40 minút kúpeľ alebo teplá sprcha, ktorá uvoľňuje a upokojuje bolesť.
 • 30-40 min teplý obklad pre bolestivé miesto: žalúdok alebo chrbát.


Ak sa kontrakcie po vykonaní vybranej akcie nezmiernili ani sa nezintenzívnili, znamená to, že sa dodávka rýchlo blíži. Kontrakcie nie sú skutočné kontrakcie pri práci, ak dokážete normálne fungovať, variť, spať, pracovať počas ich trvania.

Príznaky začiatku pôrodu:

 • Ide predovšetkým o zosilnenie, zintenzívnenie kŕčov. Spočiatku sa môžu objaviť každých 10-15 sekúnd každých 15-20 minút. Postupne môžu rásť v sile. Pravidelné kontrakcie každých 10 minút sú signálom, ako sa pripraviť na cestu do nemocnice : zjesť posledné jedlo, osprchovať sa alebo sa rýchlo kúpať, informovať rodinu, ak je to potrebné, postarať sa o dieťa alebo zviera, ktoré zostane v domov. Pravidelné kontrakcie každých 7-5 minút trvajúce 45-60 sekúnd sú dôvodom, prečo ísť do nemocnice.
 • Odchod z vôd alebo presakovanie vôdch znamená, že prírodná bariéra bola porušená a dodávka začne čoskoro alebo bude zavolaná. Ak sú vody priehľadné, nie je dôvod na obavy. Potom máme asi 6 hodín na hlásenie do nemocnice. prírodná hygienická vložka (vyvarujte sa tej, ktorá obsahuje vo vnútri vložku na gélovanie vlhkosti) a choďte na pohotovosť. Tam pôrodná asistentka pomocou špecializovaného testu skontroluje, či sú vlastne plodovou vodou, močom alebo hlienom. Ak sú zelené, červené alebo hnedé, mali by ste čo najskôr navštíviť nemocnicu / lekársku konzultáciu. Roztrhnutie močového mechúra nemusí okamžite vyvolať kontrakcie maternice. Stáva sa to iba u 10% žien, ktoré rodia. Často sa stáva, že močový mechúr praskne iba počas pôrodu, niekedy, hoci veľmi zriedka, sa dieťa narodí v močovom mechúre plodu. Ak z nejakého dôvodu máte pocit, že vytekáte plodovú vodu, obliekajte sa

Kedy by ste mali okamžite navštíviť lekára?Existujú situácie, keď pôrod je mimoriadne dynamický, ale zvyčajne ide o pôrod. ďalšie dieťa (ani druhé dieťa, skôr tretie alebo nasledujúce dieťa). O takýchto príbehoch počúvame v rádiu, televízii alebo v novinách. Niekedy sa stáva, že prvá fáza pôrodu je latentná, to znamená, že sa neprejavuje jasne. Žena sa potom môže sťažovať na:
 • bolesť v bedrovej oblasti, dolnej časti brucha, ako pri menštruácii,
 • močenie (ktoré sa ukázalo ako vytekajúce fetálne vody),
 • mierne zafarbenie genitálu.


Našťastie je to veľmi zriedkavé av týchto prípadoch je tiež ťažké prehliadnuť kontrakcie parte.

Mali by ste okamžite ísť do nemocnice, keď:
 • pozorujeme živú krv na spodnom prádle,
 • fetálne vody majú inú farbu ako priehľadná,
 • cítime sa kŕče menej ako predtým,
 • cítime náhle silné bolesti v žalúdku,
 • sme dusní, horúci alebo máme problém vidieť.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi