Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako reagovať, keď dieťa bije iné deti?
13.09.2019

Ako reagovať, keď dieťa bije iné deti?Ako reagujete, keď dieťa bije iné deti, do veľkej miery závisí od jeho veku a od dôvodov. Je však dôležité si uvedomiť, že agresia strážcov by nemala byť odpoveďou na tieto situácie.

Ako reagovať, keď dieťa bije iné deti?V prvom rade, keď dieťa bije iné deti, musíte zaistiť bezpečnosť všetci ľudia postihnutí touto situáciou. Pri zastavení tejto situácie je dobré pamätať na zranené dieťa aj na postihnuté dieťa . Pokúste sa problém vyriešiť až po zabezpečení, že sa nikomu neublíži.

U malých detí je bitie alebo hryzenie pomerne bežnou a normálnou situáciou, pretože v silných emóciách prestanú ovládať. Ak sa takéto situácie občas vyskytnú a nepredstavujú veľkú hrozbu, potom často nemusíte robiť nič okrem zabezpečenia bezpečnosti detí a možného ubezpečenia. Batoľatá zvyčajne zabudnú o pár minút, že medzi nimi vznikla konfliktná situácia a hrajú najlepšie , zatiaľ čo rodičia takéto udalosti zažívajú už dlhší čas a prikladajú im väčší význam.

Ak chcete hovoriť s dieťaťom o jeho správaní, je potrebné pamätať na to, že nemá vôbec zmysel, keď je dieťa veľmi nervózne, pretože jednoducho nepočuje rodiča. Je to kvôli tomu, ako funguje ľudský mozog - keď je dieťa v bojovom / letovom režime, nedokáže logicky myslieť, nepočúva, čo mu je povedané, a nemôže sa učiť. Ak rodič chce, aby dieťa počulo, čo má povedať a niečo sa naučilo alebo logicky hovorilo o tom, čo sa stalo, mal by počkať, kým sa upokojí. Tento proces môžete často urýchliť, Áno mozog. Mozog pre áno. Vedomé rodičovstvo, Integrovaný mozog, integrované dieťa, zobrazuje svoje dieťa empatia a porozumenie, objímanie alebo odvedenie do inej miestnosti alebo napríklad vonku . Fungovanie mozgu detí a predstavy o tom, ako reagovať, možno nájsť v knihách Daniela Siegela, ako napríklad:

Rozhodne nestojí za to reagovať na nežiaduce správanie vášho dieťaťa kričaním alebo agresiou. Deti sa učia napodobňovaním dospelých, ktorí sú pre nich dôležití, takže bitie dieťaťa, okrem toho, že je zakázané zákonom, ich iba posilňuje. neprimerané reakcie.

Ako pomôcť dieťaťu, ktoré bije iné deti?Je potrebné si uvedomiť, že dieťa, ktoré bije ostatné deti samo o sebe. je v ťažkej situácii a často trpí. Najčastejšie to vyžaduje pomoc dospelých, vďaka ktorým sa naučí vysporiadať sa s emóciami a niekedy dokonca aj so špecializovanou podporou. Dosahuje bitie, pretože je to najlepší spôsob, ako má k dispozícii, v ktorom môže reagovať a postarať sa o seba - napríklad chráni svoje vlastné hranice, zmierňuje napätie alebo upúta pozornosť dospelých. Na pomoc takémuto dieťaťu je veľmi dôležité identifikovať dôvody jeho správania. Bežným problémom je to, že tí, ktorí sa starajú o dieťa, sa sústreďujú na hľadanie odpovede, ktorá im zabráni v tom, čo robia. Medzitým bude oveľa viac pomôcť dieťaťu zistiť príčiny jeho správania a reakcie dospelých skôr, ako dosiahne také napätie alebo také ťažkosti, ktoré spôsobia, že ho niekto porazí.


trampolína. kolobežka, inline korčuľovanie, beh, hranie lopty alebo skákanie na jazda na bicykli (pre mladších) na bežiacom bicykli), Pomáha mnohým deťom, keď dostanú správne množstvo cvičenia, aby mohli uvoľniť napätie. Dobrý nápad je: jazdiť na

Je tiež dôležité budovať blízkosť rodiny. spoločenské stolové hry, čo vytvára pocit komunity. Predškoláci budú radi, keď využijú pevnostné hry so svojimi rodičmi, ktorých príklady nájdete v knihe Lawrence Cohen Stronging. Stojí za to pridať k dennému tráveniu času, že rodič bude hrať s dieťaťom, venovať mu plnú pozornosť a podľa jej pravidiel. Zaujímavým návrhom je hrať

Deti, ktoré majú problém s emočnou reguláciou a rytmami, môžu pomôcť aj odstránením nadmerných stresujúcich látok z prostredia - potom bude pre neho ľahšie zostať v pokoji a naučiť sa primerane reagovať na danú situáciu.

Kedy a komu požiadať o pomoc, keď dieťa bije iné deti?Keď sa rodič vo vzťahu s dieťaťom cíti veľmi ťažko a úzko, problém mu to nepomôže. V takejto situácii sa vždy oplatí osloviť psychológa, ktorý pomôže pri narodenípokojne sa pozerajte na problém a zistite, či stojí za to podniknúť nejaké kroky. Keď rodič dostáva podporu, situácia v rodine sa často zlepšuje, pretože v ňom je menšie napätie.

Tiež sa oplatí navštíviť psychológa, keď sa situácia zhorší, pretože to znamená, že dieťa potrebuje rozhodujúcu pomoc alebo že doterajšie kroky sa obťažujú namiesto toho, aby pomohli, a stojí za to sa obrátiť o pomoc. overiť to.

Môže byť tiež dobré skontrolovať, či má vaše dieťa poruchu senzorickej integrácie, a ak áno, získať terapeutickú podporu. Rôzne hračky podporujúce zmyslovú integráciu môžu takýmto deťom pomôcť. Ich použitie by sa malo konzultovať so zmyslovým integračným terapeutom.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi