3 produkty, ktoré vám pomôžu naučiť sa hospodáriť s peniazmi
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. 3 produkty, ktoré vám pomôžu naučiť sa hospodáriť s peniazmi
13.09.2019

3 produkty, ktoré vám pomôžu naučiť sa hospodáriť s peniazmiFinančné vzdelávanie by sa malo začať čo najskôr - je to forma skrotenia dieťaťa peniazmi a životných nákladov. Ron Lieber, autor knihy Opak rozmaznaných , citoval dlhodobú štúdiu o tisícoch ľudí od ich narodenia do 32 rokov. Medzi nimi boli tí, ktorí zle chápali hodnotu peňazí v detstve, boli menej ochotní sporiť a menej často si založili dôchodkové účty v dospelosti a častejšie si vzali pôžičky a vznikli dlhy.

Rozprávanie o peniazochStále existuje presvedčenie, že deti by nemali poznať zárobky svojich rodičov. Ak vás vaše dieťa tlačí, aby ste zadali výšku zárobku, najprv sa opýtajte "Prečo chcete vedieť?" Povzbudite ich, aby pokračovali v rozhovore. Dôvodom môže byť potreba skontrolovať, či si rodič skutočne môže dovoliť alebo nemôže dovoliť hračku. Nemali by ste však skryť svoje zárobky pred deťmi - stojí za to poznať ich približnú sumu. Výsledkom bude lepšie porozumenie.

Je tiež dôležité deťom ukázať, koľko života skutočne stojí . Musí si byť vedomý, že určité výrobky (napríklad čistiace prostriedky), ktoré sa im môžu zdať nepraktické, sú v skutočnosti potrebné a že bez nich by dom vyzeral úplne inak. Vyžaduje si to rozhovory a spoločnú účasť na nakupovaní a plánovaní rodinného rozpočtu. Bez takéhoto vzdelávania v detstve môžu mať vážny problém s racionálnym hodnotením svojich finančných možností, keď začnú žiť sami.

Prvá skutočná peňaženkaSkôr ako ideme ďalej: skutočná peňaženka je tá, do ktorej peňaženka. pravidelne sa vloží do vrecka. Rodičia sami budú vedieť, kedy začať deťom odovzdávať vlastné financie. Ak však chcete zabrániť strate peňazí alebo zabudnutiu na peniaze, musíte nájsť to správne

Výber je veľmi široký - peňaženky s obrázkami rozprávkových postáv, logá futbalových klubov, zvieratá, medvede ... Pozoruhodné sú napríklad produkty Posádka Pixie, ktoré si sami môžete vyzdobiť - sú pokryté špeciálnymi silikónovými štvorcami. na ktorých sú umiestnené iné, v rôznych farbách. Vďaka tomu si dieťa môže vytvoriť svoju vlastnú perfektnú peňaženku - dokonca aj so svojím vlastným menom.

Prasiatko - nie nevyhnutne prasiatkoZdá sa to zrejmé, ale mnohí z nás úplne zabudnú na užitočnosť prasiatko. Za takéto nákupy stojí za to vziať si dieťa, aby si mohlo vybrať, čo mu najviac vyhovuje. Niektoré deti majú radi najmä prasiatka, ktoré počítajú peniaze, ktoré vložili, a zobrazujú sumu, ktorú ušetrili.

Štandardné prasiatka sú už symbolom úspor detí a stali sa jednou z ikon kultúry. Novinkou sú však priehľadné ošípané, v ktorých môžete vidieť aj obsah. To zase môže byť veľmi motivujúce pre každé dieťa, ktoré naplní svoju prasiatku malými peniazmi. Po nejakom čase uvidí, ako sa tieto malé úspory akumulujú.

Economy gamesDnes je veľa čo ponúknuť monopol ". Musíte však vedieť, že má veľa verzií. Nájdete vydania s terminálom pre platobné karty, ako aj vydanie, ktoré hráčov stavia do reality rozprávok, filmov alebo hier, alebo dokonca tých, ktoré sa zameriavajú na konkrétny futbalový klub. "Monopol" dominuje vo svete ekonomických hier už mnoho rokov, aj keď na trhu existujú aj ďalšie návrhy. ekonomické hry , prispôsobené veku a zručnostiam dieťaťa. Jedným z nich je ten, ktorý sme všetci poznali od detstva (zvyčajne ako "Eurobiznis"), čo znamená "

Medzi zaujímavé hry tohto typu patrí napríklad hra "Pán House", v ktorej hráči - ktorí majú rovnaké prostriedky - musia naplánovať výstavbu domu. Vyžaduje si to stratégiu a predvídanie krokov súperov. Počet odborníkov na trhu neustále klesá, nedostatok cementu a množstvo peňazí klesá. Cieľ je jednoduchý: postaviť najcennejší dom. „Pán House“ je preto zábava pre celú rodinu, nielen pre deti.

Ako vidíte, vytvorenie správnej základne pre výučbu detí jednoduchá ekonomika nie je príliš náročné. Oveľa väčšie úsilie leží na rodičoch. Takéto rozhovory sa však môžu ukázať ako užitočné pre obe strany a budú sa do budúcnosti dobre vyplácať . Základné finančné vzdelávanie je investíciou, vďaka ktorej deti lepšie porozumejú finančnej situácii svojej rodiny, ale aj svojej vlastnej alebo celej spoločnosti, ktorá učí empatiu a čím skôr, tým lepšie a efektívnejšie.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi